Spojovací a ukončovací profily

Spojovací a ukončovací profily jsou vyráběny z neměkčeného PVC – označované PVC-U, standardně v bílé barvě.
Jsou určeny ke spojování a ukončování dřevotřískových, sádrokartonových a laminátových desek ve stavebnictví a při výrobě obytných kontejnerů.

Stavební profily

Okenní profil pro zateplení je profil vyrobený z neměkčeného PVC, obsahuje ve své konstrukci perlinku – sklo-textilní mřížkou a dvě oboustranně lepicí pásky. Používá se při zateplování budov pro napojení rámů oken, dveří a izolačního systému.
Materiál je UV, vodě, kyselinám a zásadám odolný. V místě největšího namáhání je dvojitě vyztužený.
Profil chrání rámy a skla před mechanickým poškozením a znečištěním. Při použití tohoto profilu není
třeba dalšího dodatečného těsnění mezi rámem a izolačním systémem budovy. Je vhodný i pro barevné rámy – celý profil je skrytý ve fasádě budovy a vytváří tak esteticky perfektní začištění napojení fasády na rámy.
Konstrukční řešení profilu je patentováno.
Začišťovací profily fungují na stejném principu, neobsahují však ve své konstrukci sklo-textilní mřížku.
Profily jsou vyráběny v délkách 1,4m, 1,6m a 2,4m a dodávány v kartonových obalech.

Těsnící profily

Těsnící profily jsou vyráběny z materiálů jako je měkčené PVC nebo termoplastické elastomery, podle požadavků zákazníka.

Interiérové profily

Do skupiny interiérových profilů patří profily pro ukončování podlah, podlahové a kobercové lišty, schodové hrany, fabiony apod.

Zakázkové technické profily

Firma disponuje vlastním vývojem tvarů profilů i konstrukčními kapacitami tvarovacích nástrojů. Je silně zákaznicky orientovaná, to znamená, že vyvíjené produkty odpovídají přímo potřebám jednotlivých zákazníků.

Hadičky

Hadičky z měkčeného PVC v několika typech tvrdostí, ochranné, transportní, probarvené nebo transparentní. Zvláštní skupinu tvoří hadičky benzínu a oleji-vzdorné, které dodáváme v provedení fialový nebo modrozelený transparent.
Hadičky dodáváme navíjené na cívky nebo volně v návinech po 2,5kg, 5kg, 10kg a podle přání zákazníka. Mohou být rovněž sekané na požadované délky – dodávané v kartonových obalech.

3D tiskové struny

Popis
Tiskové struny se používají k tisku 3D modelů, prototypů nových výrobků či hotových výrobků v 3D tiskárnách. Struny vyrábíme ve dvou rozměrech o průměru 1,75 mm a 3,00 mm.

Materiál
3D struny nabízíme z materiálů ABS a PLA, které jsou v 3D tiskárnách používány nejčastěji. Na základě přání zákazníka můžeme nabídnout a vyrobit 3D struny i z dalších materiálů. Jelikož materiály nasávají vlhkost ze vzduchu, je třeba je před použitím uchovávat v neporušených obalech v suchých a čistých prostorách.

Barevné provedení
RD – červená, GN – zelená, BU – modrá, YE – žlutá, WH – bílá, BK – černá, NA – přírodní

Balení a cívky
Struny jsou navíjeny na cívky (viz rozměry níže), spolu s vysoušecím sáčkem jsou uloženy v plastových sáčcích nepropustných pro vlhkost a baleny do papírových krabic.

Trubičky

Trubičky vyrábíme z materiálů PELD, PEHD, PP a kopolymery PP, PA, PC POM. Trubičky jsou vyráběny sekané nebo navíjené. Potisk – text dle přání zákazníka. Můžeme nabídnout širokou barevnou škálu trubiček pro technické použití do průměru 30 mm.

Mikrotrubičky HDPE

Mikrotubičky jsou vyrobeny z vysokohustotního polyethylénu (HDPE) – používají k ochraně a k zafukování optických kabelů pro výstavbu optických přístupových sítí FTTx (Fibre-to-the X). Je možné je používat pro zafukování stávajících tras HDPE trubek (Mikrotrubičky HDPE-DI) nebo pro přímou instalaci do výkopu (Mikrotrubičky HDPE-DB). Mikrotrubičky HDPE-LSHF – v provedení se sníženou hořlavostí a bez halogenů

Barevné provedení trubiček HDPE-DI  a  HDPE-DB

kód XX je třeba vždy při objednávání nahradit některým z následujících barevných kódů:
RD – červená   GN – zelená   BU – modrá   YE – žlutá   WH – bílá   GY – šedá   BN – hnědá   VT – fialová   TU – tyrkysová   BK – černá   OR – oranžová   PK – růžová    NT – natur    XX – spec. zákazníka

Barevné provedení HDPE-LSHF
kód XX je třeba vždy při objednávání nahradit některým z následujících barevných kódů:
WH – bílá, GY – šedá, BK – černá

 

Svazky mikrotrubiček HDPE

Svazky mikrotrubiček HDPE se používají k usnadnění montáže a usnadnění orientace při zafukování optických kabelů pro výstavbu optických přístupových sítí FTTx (Fibre-to-the X). Svazky je možné dodávat v provedení pro běžnou instalaci HDPE-DI nebo pro přímou instalaci do výkopu HDPE-DB).
Do svazků je možno ovinout trubičky v kombinaci stejných nebo různých průměrů, libovolných barev.

Barevné provedení

  • svazek trubiček je ovinutý šedo-stříbrnou nebo červenou páskou a je potisknutý dle požadavků zákazníka
  • svazek trubiček je oplášťován v požadovaném barevném provedení a potisknutý dle požadavků zákazníka

Barevné koncentráty

Barevné koncentráty na bázi měkčeného i neměkčeného PVC se používají k vybarvování přírodních
granulátů na požadovaný odstín. Námi vyráběné odstíny vycházejí z barevnice RAL a dále z požadavků konkrétního zákazníka.